Biblioteki taśmowe

Biblioteki taśmowe zwane również streamerami to urządzenia magazynujące dane wykorzystujące nośniki magnetyczne (taśmy). Ze względu na swoje właściwości najczęściej wykorzystywane są w celu archiwizacji danych. Najbardziej popularne nośniki to LTO (Linear Tape-Open) najnowszy standard LTO-8 charakteryzuję się pojemnością 12TB dla pojedynczej kasety. Urządzenia możemy podzielić na napędy wewnętrzne wbudowane w serwer i zewnętrzne komunikujące się po FC (Fiber Channel), SAS (Serial Attached SCSI) i iSCSI.

Fujitsu

Fujitsu jest wiodącą japońską firmą z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych, oferującą pełną gamę produktów, rozwiązań i usług technologicznych. Fujitsu obsługuje klientów w ponad 100 krajach.

Rozwiązania ETERNUS LT są wyposażone w standaryzowaną technologię LTO, która jest znana z wysokiej pojemności i prędkości, a także z niskich kosztów nośników. Systemy zostały wyposażone w technologie LTO i połączone z serwerem przez interfejs SAS (Serial Attached SCSI) lub FC. Począwszy od modeli LTO-4 ETERNUS, systemy LT obsługują funkcje szyfrowania, zapewniając zwiększone bezpieczeństwo i zgodność ze standardami.

ETERNUS LT20 S2

Urządzenie pamięci to wyjątkowo niezawodna i opłacalna biblioteka taśmowa z technologią LTO, idealna dla małych firm do bezobsługowego tworzenia kopii zapasowych i archiwizowania danych. Posiada jeden napęd i 8 slotów na kasety.

ETERNUS LT40 S2

Urządzenie pamięci masowej ETERNUS LT40 S2 firmy Fujitsu to opłacalna biblioteka taśmowa o pojemności do 360 TB. Koncepcja „płać w miarę rozwoju” zapewnia wysoki poziom ochrony inwestycji. Posiada 1 lub 2 napędy i do 24 slotów na kasety.

ETERNUS LT260

Oparte na LTO urządzenie pamięci masowej ETERNUS LT260 stanowi połączenie elastycznej skalowalności z doskonałymi możliwościami zautomatyzowanego i zdalnego zarządzania przy bardzo efektywnej obsłudze w przypadku szybkiego wzrostu ilości danych podczas tworzenia kopii zapasowych i archiwizowania. Posiada do 42 napędów i do 560 slotów na kasety.

Dell EMC

Firma Dell EMC to amerykańska korporacja z branży IT z siedzibą w Round Rock w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, która opracowuje, sprzedaje, naprawia i obsługuje Notebooki, netbooki, tablety, komputery stacjonarne, monitory, serwery, pamięci masowe, telefony komórkowe, drukarki i akcesoria komputerowe. Nazwa pochodzi od imienia założyciela firmy, Michaela Della, i jest jedną z największych korporacji technologicznych na świecie, zatrudniającą ponad 100 000 osób na całym świecie.

PowerVault TL2000

Biblioteka Taśmowa Dell PowerVaultTL2000 to bardzo sprawne urządzenie w obudowie Rack 2U. Może również pracować jako samodzielne urządzenie. Przeznaczone jest do archiwizacji danych oraz tworzenia kopii zapasowych. Urządzenie bardzo dobrze sprawdza się w małych i średnich firmach, które potrzebują niedrogiego, a zarazem prostego w obsłudze urządzenia.

  • 1 lub 2 napędy LTO z 24 gniazdami, Fibre Channel 8 Gb/s lub SAS 6 Gb/s
  • Obsługa partycjonowania
  • Urządzenie dostarczane standardowo z 24 gniazdami na kasety

PowerVault ML6000

Rodzina PowerVault ML6000 składa się z dwóch podstawowych konfiguracji: modułu sterującego PowerVault ML6010 (5U) i modułu sterowania PowerVault ML6020 (14U). Moduł kontrolny ML6010 zawiera robotykę, inteligencję i zarządzanie biblioteką, podczas gdy ML6020 (14U) łączy moduł sterujący 5U z modułem rozszerzeń 9U dla skalowalności.

Lenovo

Lenovo Group Ltd. lub Lenovo PC International, często skracane do Lenovo, to chińska korporacja informatyczna z siedzibą w Pekinie. Lenovo prowadzi działalność w ponad 60 krajach i sprzedaje swoje produkty w około 160 krajach, w ofercie znajdują się min.: komputery, serwery, pamięci masowe, tablety i telefony komórkowe. Marka uzyskała rozpoznawalność i duże znaczenie rynkowe po zakupie technologii od IBM.

TS3100

Biblioteka taśm TS3200 Tape Library Express Model i dostarczane razem z nią aplikacje do zarządzania pamięcią masową zostały zaprojektowane z myślą o zapewnieniu dużej pojemności, znakomitej wydajności, bezpieczeństwa danych, niezawodności, dostępności i spełnieniu wymagań typowych dla różnych zastosowań, a wszystko to na przystępnym poziomie cen. Stanowią system taśmowej pamięci masowej o bogatej funkcjonalności, oparty na technologii taśm LTO Ultrium. Model IBM TS3200 Express to znakomite rozwiązanie do zastosowań wymagających dużej pojemności i wysokiej wydajności tworzenia i odtwarzania kopii zapasowych na taśmach, w trybie dostępu sekwencyjnego bądź swobodnego.

TS3200

Biblioteka taśm IBM TS3200 Tape Library Express współpracuje z napędami Ultrium 5 o pełnej i połowicznej wysokości przez interfejsy Fibre Channel 8 Gb/s i SAS 6 Gb/s. W przypadku napędów Ultrium 4 dostępny jest interfejs LVD SCSI, FC 4 Gb/s FC (tylko napędy o pełnej wysokości) i SAS 3 Gb/s. Bibliotekę można podłączyć do różnych serwerów zgodnych ze standardami systemów otwartych. Biblioteka, która umożliwia dostęp sekwencyjny lub swobodny, jest w podstawowej konfiguracji przystosowana do instalacji autonomicznej, natomiast jako opcja dostępny jest zestaw do instalacji w stelażu. Biblioteka IBM TS3200 ma także wyświetlacz LCD informujący o stanie zasilania, aktywności napędów, i błędach, a także wyświetlający komunikaty informacyjne.

TS4300

Biblioteka taśmowa IBM® TS4300 to skalowalne i łatwe w zarządzaniu rozwiązanie o wysokiej gęstości, które pozwala bezpiecznie przechowywać dane przez długi czas, a jednocześnie ogranicza koszty związane z przestrzenią i infrastrukturą fizyczną centrum przetwarzania danych. Jego modularna konstrukcja pozwala zwiększać liczbę kaset i napędów w miarę potrzeb — system rozbudowuje się w kierunku pionowym aż do siedmiu modułów poprzez dodanie jednostek rozszerzeń dla kaset LTO Ultrium 7 i 6, napędów i nadmiarowych zasilaczy. Oferowane przez IBM TS4300 zaawansowane mechanizmy ochrony danych ułatwiają spełnienie wymagań formalno-prawnych i związanych z bezpieczeństwem.