Uwierzytelnianie użytkowników Token

Skuteczne uwierzytelnianie – w czasach częstych kradzieży tożsamości i podszywania – cieszy się dużym zainteresowaniem. Nie ma co się oszukiwać: czasy statycznych haseł już w zasadzie minęły. Coraz rzadziej w korporacji nie używa się innych, dodatkowych mechanizmów uwierzytelniających. Najczęściej są to systemy two-factor authentication – czyli uwierzytelniania opartego na kombinacji dwóch z następujących elementów: skan biometryczny (to, czym jesteśmy), hasło (coś, co wiemy) oraz token (coś, co mamy). Na rynku dostępne są tokeny sprzętowe (breloczki) i programowa (oprogramowanie na PC lub smartfon).

RSA

Firma, odkrywca kluczowych technologii zabezpieczeń w Internecie, buduje zaufanie użytkowników korzystających z globalnych i lokalnych sieci. Wielokrotnie nagradzana gama rozwiązań RSA z zakresu zarządzania tożsamością i dostępem pomaga firmom zidentyfikować i potwierdzić kto jest kim. 20-letnia reputacja RSA została zbudowana w oparciu o innowacyjność, najlepszą technologię oraz doświadczenie współpracy z ponad 18000 klientów oraz 1000 partnerów technologicznych na całym świecie.

RSA SecurID Suite

Zestaw rozwiązań zapewniających kompleksowe zabezpieczenie tożsamości, od prostego uwierzytelniania dwuskładnikowego po analizę ryzyka i dynamicznie przydzielane metody potwierdzenia tożsamości. Rozwiązania zarówno dla aplikacji i systemów działających lokalnie, jak również dla aplikacji działających w chmurze.

FortiAuthenticator

Umożliwia zarządzanie dostępem tożsamość dla Security Fabric

  • Oferuje scentralizowane rozwiązanie do zarządzania tożsamością użytkownika, które upraszcza administrację i zapewnia komfort użytkownikom końcowym
  • Funkcje pojedynczego logowania dla sieci wewnętrznych i chmurowych
  • Występuje w wersji sprzętowej i programowej (VM)

FortiToken-300

Bezobsługowy token USB do dwustopniowego uwierzytelniania

  • Ekonomiczne uwierzytelnianie PKI
  • Zgodny z FIPS-140