Serwery

Serwer – program świadczący usługi na rzecz innych programów, zazwyczaj korzystających z innych komputerów połączonych w sieć. Serwerem nazywa się często komputer świadczący takie usługi, sprowadzające się zazwyczaj do udostępniania pewnych zasobów innym komputerom lub pośredniczący w przekazywaniu danych między komputerami (wg Wikipedii), ale….

Dziś serwer to tylko jeden z elementów infrastruktury IT. To „tylko” pudełko z procesorem, pamięcią, płytą główną, zasilaczem. Jeśli chcemy mówić o systemie serwerowym, musimy pamiętać o najważniejszych elementach:

  • Serwer,
  • Storage (pamięć masowa),
  • Oprogramowanie,
  • Sieć,
  • Zarządzanie, czyli ludzie – administratorzy, czasami najmniej doceniani w całym systemie.

Zapewniamy obsługę tych elementów od momentu planowania, poprzez zakup i zarządzanie, zarówno na nowym sprzęcie, jak i istniejącej infrastrukturze.

Fujitsu

Fujitsu jest wiodącą japońską firmą z branży technologii informacyjnych i komunikacyjnych, oferującą pełną gamę produktów, rozwiązań i usług technologicznych. Fujitsu obsługuje klientów w ponad 100 krajach.

Systemy serwerów FUJITSU PRIMERGY stanowią najbardziej wydajne i elastyczne rozwiązania dla centrów danych dla firm o każdej wielkości, z każdej branży i przy każdym rodzaju obciążenia. Oferta obejmuje rozszerzalne serwery wieżowe PRIMERGY dla odległych lokalizacji i oddziałów większych firm, wszechstronne serwery stelażowe, kompaktowe i skalowalne systemy kasetowe, a także zoptymalizowane pod kątem gęstości serwery skalowane.

FUJITSU PRIMERGY RX i BX (rack i blade)

FUJITSU PRIMERGY RX i BX to uniwersalne, zoptymalizowane pod kątem pracy w szafach rack serwery, które łączą najlepszą w swojej klasie wydajność i efektywność energetyczną, wyznaczając standardy dla centrum danych. W serwerach PRIMERGY RX zastosowano rozwiązania zdobyte na przełomie 20 lat rozwoju przy skrajnie niskich współczynnikach awarii, kształtujących się poniżej średniej rynkowej, które gwarantują ciągłość pracy i imponującą dostępność sprzętu.

FUJITSU PRIMERGY BX to doskonała platforma do tworzenia konwergentnej infrastruktury z myślą o redukcji kosztów, czasu i nakładu pracy działu informatycznego. Serwery kasetowe PRIMERGY wykorzystują modułową architekturę i oprócz mocy obliczeniowej zapewniają wszystkie wymagane podzespoły infrastrukturalne i sieciowe, pamięć masową oraz moduły zarządzania, które pomagają w upraszczaniu infrastruktury, w uzyskiwaniu znaczących redukcji kosztów i w zwiększaniu elastyczności.

FUJITSU PRIMERGY TX (tower)

Doskonałe dla małych i średnich firm oraz dla oddziałów większych przedsiębiorstw — systemy wieżowe FUJITSU PRIMERGY TX to solidne, ekonomiczne i niezawodne serwery. Dodatkowo charakteryzują się one prostą obsługą, niskim zużyciem energii i cichą pracą, w związku z czym mogą być obsługiwane przez pracowników bez przeszkolenia technicznego i używane w standardowych środowiskach biurowych. Przy okazji: niemal wszystkie serwery PRIMERGY TX mogą być instalowane w stelażu, co zapewnia najlepszą elastyczność.

FUJITSU PRIMERGY CX

Skalowalne systemy serwerów FUJITSU PRIMERGY CX są przeznaczone do obsługi technologii Cloud, wysokowydajnego przetwarzania (HPC), dla dostawców usług i dużych farm serwerów. Produkty te skupiają się na zapewnieniu dużym centrom danych ogromnej, skalowalnej mocy serwera x86 przy jednoczesnym wdrażaniu maksymalnych oszczędności na płaszczyźnie gęstości serwera, zużycia energii, optymalizacji chłodzenia i obniżania kosztów operacyjnych.

Dell EMC

Firma Dell EMC to amerykańska korporacja z branży IT z siedzibą w Round Rock w Teksasie, w Stanach Zjednoczonych, która opracowuje, sprzedaje, naprawia i obsługuje Notebooki, netbooki, tablety, komputery stacjonarne, monitory, serwery, pamięci masowe, telefony komórkowe, drukarki i akcesoria komputerowe. Nazwa pochodzi od imienia założyciela firmy, Michaela Della, i jest jedną z największych korporacji technologicznych na świecie, zatrudniającą ponad 100 000 osób na całym świecie.

PowerEdge Tower

PowerEdge Tower opracowane zostały z myślą o zapewnieniu uniwersalnej elastyczności i możliwości rozbudowy. Serwery Dell odznaczają się znakomitym stosunkiem ceny do wydajności. Są to idealne rozwiązania dla małych lub średnich firm, a także dla dużych przedsiębiorstw poszukujących rozwiązań dla biur w odległych placówkach i oddziałach. Jest to doskonałe rozwiązanie dla placówek i oddziałów przedsiębiorstw. W porównaniu z poprzednimi generacjami serwery Dell oferują zwiększoną elastyczność, lepsze zabezpieczenia i wydajność.

PowerEdge Rack

PowerEdge Rack zapewniają nie tylko wydajność niezbędną w centrum danych, ale również elastyczność oraz szeroki wybór opcji dotyczących zajmowanego miejsca, zasilania i chłodzenia. Serwery Dell są to najlepsze rozwiązania zarówno dla średnich przedsiębiorstw, jak i dla największych, najbardziej złożonych środowisk centrów danych. Serwery Dell Rack montowane w szafie serwerowej dostępne są w wersji z 2 lub 4 wspornikami. To rozwiązanie doskonale umożliwia oszczędzanie miejsca. Dodatkowa pamięć masowa jest zapewniona dzięki zewnętrznym dyskom SCSI/SAS/SATA lub pamięci masowej fibre channel. Serwery Dell typu Rack uznaje się za nr 1 jeśli chodzi o wydajność aplikacji.

PowerEdge Blade

Serwery kasetowe PowerEdge i obudowy kasetowe M1000e oferują:

  • Nadmiarowe wbudowane hiperwizory, odporna na uszkodzenia pamięć i wiele opcji RAID zapewnia wyjątkową niezawodność
  • Wydajne zasilacze i wentylatory, ulepszone funkcje zarządzania zasilaniem i konfiguracje Fresh Air 2.0, aby zmniejszyć całkowity koszt posiadania Oferta serwerów kasetowych Dell EMC stanowi podstawę niezawodnego centrum danych blade, które umożliwia obniżenie kosztów operacyjnych i lepszą wydajność na wat, teraz iw przyszłości.

Lenovo

Lenovo Group Ltd. lub Lenovo PC International, często skracane do Lenovo, to chińska korporacja informatyczna z siedzibą w Pekinie. Lenovo prowadzi działalność w ponad 60 krajach i sprzedaje swoje produkty w około 160 krajach, w ofercie znajdują się min.: komputery, serwery, pamięci masowe, tablety i telefony komórkowe. Marka uzyskała rozpoznawalność i duże znaczenie rynkowe po zakupie technologii od IBM.

Serwery Rack Lenovo

Serwery Rack Lenovo to rodziny serwerów SR oraz X35 elastyczne nawet dla najbardziej wymagających obciążeń. Od rosnących małych firm po duże korporacje, serwery stelażowe Lenovo oferują niezrównaną wartość, elastyczność i najlepszą w branży wydajność, aby sprostać wymaganiom o znaczeniu krytycznym z legendarną jakością i niezawodnością.

Serwery Tower

Serwery Tower to rodzina ST oraz TS zoptymalizowane do środowiska biurowego. Serwery wieżowe Lenovo zapewniają wysoką wydajność i wszechstronne konfiguracje pamięci masowej dla małych i średnich firm. Serwery charakteryzują się wysoką niezawodnością i wydajnością.

Serwery Blade

 

System Flex to sprawdzone rozwiązanie Lenovo drugiej generacji, które wydajnie obsługuje aplikacje infrastrukturalne z gęstością do 80% większą niż w przypadku standardowych wdrożeń serwerów stelażowych.