SAN Network

Storage Area Network (SAN) to rodzaj dedykowanej podsieci, która pozwala na przesył danych pomiędzy dwoma bądź lub więcej serwerami, serwerami a urządzeniami pamięci masowej, a także między kilkoma urządzeniami. Jej konstrukcja opiera się między innymi na odpowiednim okablowaniu, przełącznikach, modułach i kontrolerach. Ich wykorzystanie pozwala na opracowanie rozbudowanego systemu, w ramach którego realizowana jest dynamiczna i szybka wymiana danych pomiędzy poszczególnymi częściami składowymi. Zdecydowanie ułatwia to sprawne funkcjonowanie firm.

Brocade Communications Systems, Inc.

Amerykańska korporacja specjalizująca się w rozwiązaniach sieciowych SAN. Założona w 1995 roku firma Brocade jest liderem na rynku w dostarczaniu niezawodnych, wysokiej jakości rozwiązań sieciowych, które pomagają światowym liderom w organizacji sprawnego przejścia do wirtualnego środowiska. Z pełną rodziną rozwiązań Ethernetowych, storage i konwergentnych rozwiązań sieciowych, Brocade pomaga organizacjom w osiągnięciu ich krytycznych celów biznesowych. W 2017 Extreme Networks sfinalizował przejęcie od Brocade’a rozwiązań sieciowych dla centrów danych, obejmującego przełączniki, routery oraz narzędzia analityczne. Spółka przejmie zarówno technologie, jak i specjalistów i klientów tego działu.

Brocade 300

Dzięki przełącznikom serii 300 firma zyskała dużą przewagę w segmencie małych sieci SAN co spowodowało że praktycznie wszyscy producenci rozwiązań serwerowych i pamięci masowych oferują przełączniki Brocade jako element składowy infrastruktury. Bocade 300 jest przełącznikiem Fibre Channel 8 Gb technologię 1, 2, 4 i 8Gbit / s z 8, 16 lub 24 portami, Brocade 300 zapewnia wysoce dostępną, bezstratną sieć między aplikacją i danymi, a także między serwerami i sieciami pamięci.

Brocade 6505

Zaprojektowany, aby umożliwić maksymalną elastyczność i niezawodność, Brocade 6505 można skonfigurować w 12 lub 24 portach i obsługuje prędkości 2, 4, 8 lub 16 Gb / s. Jest standardowo wyposażony w pojedynczy zasilacz ze zintegrowanymi wentylatorami. Drugi, opcjonalny zasilacz zapewnia dodatkową redundancję w celu zwiększenia odporności. Uproszczony proces wdrażania i interfejs użytkownika „wskaż i kliknij” sprawiają, że Brocade 6505 jest zarówno wydajny, jak i łatwy w użyciu. Co więcej, Brocade 6505 oferuje niski koszt dostępu do wiodącej w branży technologii Storage Area Network (SAN), zapewniając jednocześnie skalowalność „pay-as-you-grow”, aby sprostać wymaganiom zmieniającego się środowiska pamięci masowej.

Brocade 6520

Posiada 96 portów Fibre Channel w obudowie 2U. Zaprojektowany z myślą o maksymalnej elastyczności przełącznik klasy korporacyjnej oferuje skalowalność „pay-as-you-grow” wraz z Ports on Demand (PoD). Organizacje mogą szybko, łatwo i niedrogo skalować od 48 do 96 portów w 24-portowych przyrostach, z których każdy obsługuje 2, 4, 8, 10 lub 16 Gb / s. Ponadto elastyczne, szybkie łącze o przepustowości 16 Gb / s i 8 Gb / s umożliwiają firmom wdrażanie przepustowości na żądanie w celu zaspokojenia rosnących potrzeb centrum danych. Przełącznik obsługuje przepływ od strony portu do przepływu powietrza poza portem.