Sieci bezprzewodowe

W obecnych czasach wszelkiego rodzaju mobilność nie może obyć się bez udziału dostępu do Internetu. Urządzenia wymagają od nas tego aby dostęp do Internetu nie wymagał podłączani dodatkowych kabli ograniczających pole manewru użytkownika. Wychodząc na wprost wyzwaniom w naszej ofercie znajdziecie Państwo rozwiązania sieci bezprzewodowych zaczynając od wymagań małych kawiarni z jednym niewielkim punktem dostępowym aż po duże centra logistyczne posiadające nawet kilka tysięcy nieustannie pracujących punktów dostępowych.

Extreme Wireless

Firma Extreme Networks, Inc. (NASDAQ: EXTR) oferuje wsparte oprogramowaniem rozwiązania sieciowe (SDN), które pomagają działom IT na całym świecie osiągnąć wyjątkowe korzyści biznesowe – silniejsze relacje z klientami, partnerami i pracownikami. Te relacje z kolei przekładają się na wyższą sprzedaż, niższe koszty operacyjne oraz większy udział w rynku i lepszą rozpoznawalność. Od sieci przewodowej po bezprzewodową, od stacji roboczych po centra danych, od małych firm po wielkie korporacje, podejmujemy ekstremalne działania by pomagać naszym klientom.

Bezprzewodowe sieci lokalne (Wireless Local Area Networks) działają w oparciu o transmisję sygnałów drogą radiową na pasmach 2,4 GHz oraz 5 GHz zgodnie z rodziną standardów IEEE 802.11. Najbardziej powszechną jest poprawka 802.11n teoretycznie pozwalająca na transmisję danych z prędkością do 600 Mbps. Kluczowym elementem sieci bezprzewodowej jest punkt dostępowy (ang. access point), którego podstawową funkcją jest konwersja sygnału radiowego z danymi w formacie zgodnym z IEEE 802.11 na sygnał elektryczny przenoszący dane w standardzie Ethernet, który następnie przesyłany jest do przewodowej sieci lokalnej i pozwala tym samym na łączność urządzeń połączonych bezprzewodowo z segmentami lokalnej sieci oraz z Internetem.

Extreme Wireless Wing

Nowoczesna technologia, z której codzienne korzysta firmy z listy Fortune 500 realizując swoje usługi mobilne oraz przyspieszając rozwój swojej działalności – w dzisiejszej, wysoce mobilnej rzeczywistości rynkowej. Legendarna skalowalność, funkcje zarządzania, niezawodność oraz poziom bezpieczeństwa rozwiązania WiNG budują zaufanie wymagane w tych krytycznych dla organizacji i wrażliwych na bezpieczeństwo środowiskach. WING (skrót od Wireless Next Generation) to architektura i system operacyjny sieci bezprzewodowej. Korzenie tej technologii sięgają początków standardu 802.11 i dziś składa się na nią ponad 350 opatentowanych rozwiązań.

SonicPoint

Firma SonicWall zapobiega cyberprzestępczości od ponad 25 lat, broniąc małe, średnie i największe przedsiębiorstwa na całym świecie. Dzięki działaniom inżynierów z zespołu Capture Labs Threat Network, wielokrotnie nagradzane rozwiązania wykrywania i zapobiegania naruszeniom bezpieczeństwa sieci w czasie rzeczywistym – połączone z ogromnymi zasobami i wiedzą ponad 18 000 lojalnych partnerów na całym świecie – stanowią szkielet zapewniający bezpieczeństwo ponad dwóm milionom sieci – poczcie e-mail, aplikacjom i danym.

To połączenie produktów, innowacji i wsparcia Partnerów zapewnia w czasie rzeczywistym rozwiązania w zakresie cyberobronności dostosowane do specyficznych potrzeb ponad 500 000 firm w ponad 150 krajach na całym świecie.

SonicPoint ACe oferuje bezpieczne, wysoce wydajne połączenie w standardzie 802.11ac w paśmie częstotliwości 5 GHz z większym zasięgiem, lepszą jakością sygnału, łatwością integracji i zarządzania. Z systemem dual radio, sześcioma zewnętrznymi antenami, realizacją połączeń w standardzie 802.11ac i dostarczaniem zasilania przez 802.3at Power over Ethernet (PoE) Injector lub poprzez adapter AC SonicPoint ACe zapewnia skalowalną i wysoce wydajną sieć dostępową dla urządzeń bezprzewodowych.
SonicPoint N2 oferuje bezpieczne, wysoce wydajne połączenie w standardzie 802.11n w paśmie częstotliwości 2.4 GHz charakteryzujące się doskonałym zasięgiem i jakością sygnału, łatwością integracji i zarządzania. Z systemem dual radio, sześcioma zewnętrznymi antenami, realizacją połączeń w standardzie 802.11n i dostarczaniem zasilania przez 802.3at Power over Ethernet (PoE) Injector SonicPoint N2 jest zoptymalizowanym kosztowo rozwiązaniem zapewniającym komunikację bezprzewodową.

Netgear ProSAFE

NETGEAR ProSAFE® WAC720, WAC730 oraz WAC740 to bardzo wydajne bezprzewodowe, dwupasmowe punkty dostępowe w standardzie 802.11ac, o łącznej przepustowości do 1,7 Gb/s (450 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 1,3 Mb/s w paśmie 5 GHz). Punkty dostępowe mogą pracować w trybie Standalone, z intuicyjnym interfejsem użytkownika, albo w trybie Ensamble, który służy do scentralizowanego zarządzania grupą do 10 punktów dostępowych AP tego samego modelu. Doskonałe rozwiązanie dla klientów wymagających bardzo dużej przepustowości, maksymalnej wydajności i dużego zasięgu. Świetnie nadaje się do średnich firm, szkół podstawowych i obiektów hotelowych. Punkty dostępowe objęte są dożywotnią gwarancję i pomocą techniczną, dzięki czemu jego użytkowanie jest bezstresowe.

FortiAP

Firma Fortinet jest czołowym na świecie dostawcą wysoko wydajnych informatycznych rozwiązań zabezpieczających, które umożliwiają jej klientom ochronę i kontrolę używanej infrastruktury informatycznej. Jej specjalnie opracowane, zintegrowane technologie zabezpieczeń wraz z usługami FortiGuard badającymi zagrożenia zapewniają klientom niezwykle skuteczną ochronę treści dotrzymującą kroku nieustannie rozwijającym się zagrożeniom.

FortiAP są bezprzewodowymi punktami dostępowymi, centralnie zarządzanymi, które są dopełnieniem rozwiązań ochronnych FortiGate – platform kompleksowego bezpieczeństwa sieciowego. Każdy punkt dostępowy FortiAP tuneluje cały ruch kliencki do kontrolera bezprzewodowego, działającego w obrębie platformy FortiGate, dzięki czemu Administrator może z poziomu jednej konsoli zarządzać bezpieczeństwem całego ruchu w sieci, również bezprzewodowej. Punkty dostępowe FAP-221C-E wykorzystują technologię 802.11n w celu zagwarantowania wysokiej przepustowości sieci bezprzewodowej, umożliwiają uruchomienie kilku wirtualnych AP na pojedynczym module radiowym oraz opcję monitoringu otoczenia i wykrywania obcych punktów dostępowych.

Ubiquiti Nanobeam

Ubiquiti Networks jest amerykańską firmą powstałą w 2005 roku. Oferta producenta składa się głównie z urządzeń bezprzewodowych, przeznaczonych zwłaszcza dla małych i średnich firm. Głównym celem Ubiquiti jest zmniejszenie przepaści cyfrowej poprzez budowę sieci komunikacyjnych na całym świecie. Firma jest synonimem innowacji, co udowadnia wraz z pojawianiem się każdego nowego produktu.

Nanobeam 5AC Gen 2 to najnowsza generacja urządzeń airMAX® CPE wyposażona w dodatkowy moduł WiFi dedykowany do konfiguracji z urządzeń mobilnych. Zawężona główna wiązka anteny pozwala na bardziej kierunkowe działanie zmniejszając poziom odbieranych zakłóceń. Jest to szczególnie istotne w lokalizacjach o dużym zagęszczeniu sieci bezprzewodowych działających w tym samym paśmie radiowym. NanoBeam® AC Gen 2 to również poprawiona ochrona portu Ethernet przed przepięciami oraz bardziej wytrzymały i funkcjonalny uchwyt.