/Firewall aplikacyjny WAF
Firewall aplikacyjny WAF 2018-05-16T11:06:37+00:00

Firewall aplikacyjny WAF

WAF – Web Application Firewall to transparentny system ochrony aplikacji webowych, tj. stron internetowych. Dzięki prostemu modelowi działania, pozwala na automatyczną kontrolę treści wchodzących do aplikacji (bez ingerencji użytkownika). WAF chroni aplikacje webowe przed atakami z Internetu, którym nie potrafią zapobiec systemy IPS czy zwykłe Firewall’e. Podobnie, jak systemy zapobiegania włamaniom, WAF występują w wersji sieciowej lub instalowanej lokalnie w urządzeniu. Są podłączone do interfejsu sieciowego i analizują komunikację przychodzącą do aplikacji internetowej i wychodzącą z niej. W odróżnieniu od systemów IPS, są w stanie analizować ruch w warstwie 7, warstwie aplikacji oraz rozszyfrowywać ruch zaszyfrowany (np. SSL) z którym nie radzą sobie inne urządzenia sieciowe.

Fortinet

Firma Fortinet jest czołowym na świecie dostawcą wysoko wydajnych informatycznych rozwiązań zabezpieczających, które umożliwiają jej klientom ochronę i kontrolę używanej infrastruktury informatycznej. Jej specjalnie opracowane, zintegrowane technologie zabezpieczeń wraz z usługami FortiGuard badającymi zagrożenia zapewniają klientom niezwykle skuteczną ochronę treści dotrzymującą kroku nieustannie rozwijającym się zagrożeniom.

FortiWeb sprzętowy, modele: 100D, 400D, 600D, 1000E, 2000E, 3000E, 3010E, 4000E

 

Zapora aplikacji web FortiWeb chroni aplikacje internetowe i dane przesyłane przez Internet przed atakami i utratą. Funkcje FortiWeb wykraczają poza tradycyjne zapory aplikacji web i obejmują egzekwowanie zabezpieczeń XML, przyspieszenie działania aplikacji i równoważenie obciążenia serwera.

FortiWeb wykorzystuje zaawansowane technologie, by zapewnić dwukierunkową ochronę przed złośliwymi źródłami, atakami typu odmowa usługi (DoS) na warstwę aplikacji oraz zaawansowanymi zagrożeniami, jak wstrzykiwanie kodu SQL i cross-site scripting. Platformy FortiWeb pomagają zapobiegać kradzieżom tożsamości, oszustwom finansowym i atakom typu odmowa usługi. Umożliwiają monitorowanie i egzekwowanie zgodności z przepisami, najlepszymi praktykami branżowymi oraz zasadami wewnętrznymi.

FortiWeb programowy VM01, VM02, VM04, VM08

FortiWeb zapewnia maksymalną elastyczność w środowiskach wirtualnych i hybrydowych. Wirtualne wersje FortiWeb obsługują wszystkie

funkcje jak urządzenia sprzętowe i działają z większością środowisk tj.: VMware, Microsoft Hyper-V, Citrix XenServer, Open Source Xen i KVM. FortiWeb jest również dostępny w przypadku usług Amazon Web Services i Microsoft Azure. Licencję różnią maksymalną obsługą ilości rdzeni procesora:

  • FWB-VM01 max 1 vCPU
  • FWB-VM02 max 2 vCPU
  • FWB-VM04 max 4 vCPU
  • FWB-VM08 max 8 vCPU

Sonicwall Secure Mobile Access (SMA)

SonicWall SMA to ujednolicona brama bezpiecznego dostępu, która umożliwia organizacjom zapewnienie dostępu do dowolnej aplikacji w dowolnym czasie, miejscu i dowolnym urządzeniu. Mechanizm regułowy kontroli dostępu, autoryzacja urządzenia obsługującego kontekst, poziom VPN na poziomie aplikacji i zaawansowane uwierzytelnianie z funkcją pojedynczego logowania umożliwiają organizacjom łatwe przechodzenie do chmury i umożliwiają wykorzystanie technologii BYOD i mobilności w hybrydowym środowisku IT.

System-IT