Projektowanie systemów informatycznych

Projektowanie systemów informatycznych polega na połączeniu wymagań klienta wraz z najbardziej optymalnymi rozwiązaniami IT w taki sposób aby wszystkie elementy systemów mogły pracować w integralnej całości, były zgodnie ze stosowanymi standardami i normami.

 • Projektowanie sieci LAN i WLAN

Jesteśmy w stanie zaprojektować sieć przewodowa jak i bezprzewodową od podstaw, zaczynając od naniesienia urządzeń i punktów logicznych na plany projektowe budynku aż po instalacje urządzeń. Posiadamy specjalistyczne oprogramowanie służące do projektowania sieci bezprzewodowych. Oprogramowanie to uwzględnia materiał oraz sposób wykonanych ścian nośnych i działowych co ma znaczący wpływ na jakość połączenia w wymaganych obszarach objętych siecią WiFi.

 • Projektowanie Datacenter

Datacenter czyli centrum danych jest to rzeczywistości miejsce lub budynek w którym funkcjonują główne elementy sieci LAN i SAN takie jak: serwery, macierze dyskowe, przełączniki sieciowe, firewall. Profesjonalne i bezpieczne Datacenter powinno być zaprojektowane z najwyższa starannością, Należy przewidzieć wszystkie wątki bezpieczeństwa fizycznego oraz technicznego, przewidzieć odpowiednią skalowność rozwiązań.

Należy przede wszystkim uwzględnić:

 • Możliwości przyłączy kilku linii energetycznych oraz dostępu do Internetu
 • Stosowanie generatorów na potrzeby zasilania awaryjnego
 • Zabezpieczenia p.poż budynku
 • Możliwości chłodzenia urządzeń

Nasza firma oferuje kompleksowe przygotowanie pomieszczenia wraz wyposażeniem nowoczesnego Datacenter w rozwiązania renomowanych producentów.

 • Projektowanie usług Cloud

Zarządzasz firmą z niezwykle złożoną infrastrukturę do zarządzania. Niezbędny będzie Tobie partner, który jest gotowy do przeniesienia Twojej infrastruktury do chmury. Nasze kompleksowe podejście może pomóc Twojej firmie rozpocząć podróż w chmurze, która przynosi realne korzyści biznesowe.

Jako jeden z nielicznych integratorów usług informatycznych System-IT zapewnia elastyczną ofertę jako integralną część działalności. Nasze rozwiązania chmurowe umożliwiają kompleksowe podejście, które wspiera każdy etap procesu transformacji od „diagnozy, doradztwa, planu, budowy, zarządzania do utrzymania”, zapewniając wysokie bezpieczeństwo oraz restrykcyjne wymagania klienta

 • Projektowanie HCI (Hyper-converged infrastructure)

Modele wdrażania infrastruktury konwergentnej znacznie usprawniły operacje centrów danych w ciągu ostatnich kilku lat, jednakże wiele firm postrzega obecnie infrastruktury hiperkonwergentne (HCI) jako kolejny krok naprzód, wykorzystując określone przez oprogramowanie zasady projektowe do dalszego usprawnienia konwergencji infrastruktury. Systemy te zaprojektowano z myślą o prostym, trwałym i sprawnym zastosowaniu, aby umożliwiać organizacjom IT reagowanie na potrzeby firmy poprzez możliwość łatwego dostosowania infrastruktury do rzeczywistego zapotrzebowania.

W celu zapewnienia szybkiej konfiguracji hiperkonwergentnej infrastruktury IT oferujemy rozwiązania jaki jest, zintegrowany system uwzględniający wszystkie składniki sprzętowe i programistyczne w celu uproszczenia zamówień i wdrażania hiperkonwergentnej infrastruktury IT opartej na nowoczesnych rozwiązaniach. Rozwiązanie wykorzystuje wysokowydajne i energooszczędne standardowe serwery x86 oraz zdefiniowaną przez oprogramowanie technologię serwerów i pamięci zintegrowaną w systemie operacyjnym w celu zmniejszenia złożoności i TCO w operacjach infrastruktury centrum danych. W celu spełnienia konkretnych wymagań klientów oferujemy szereg sprawdzonych konfiguracji serwerów, w tym jeden punkt kontaktowy dla wsparcia.

Korzyści klienta:

 • Krótki czas wdrożenia wirtualnej infrastruktury
 • Łatwe zamawianie, wdrażanie, obsługa i skalowanie
 • Wysoka wydajność, dostępność i efektywność
 • Elastyczny rozwój bez dużych inwestycji wstępnych
 • Zmniejszenie kosztów pamięci masowej, oszczędność powierzchni biurowej, kosztów zasilania i chłodzenia
 • Jeden kontakt do obsługi wsparcia