Zasilanie awaryjne UPS

Urządzenie, którego zadaniem jest zapewnienie urządzeniom zasilania w sytuacji, gdy nastąpi przerwa w dopływie prądu. Podstawowym wskaźnikiem charakteryzującym UPS jest czas zasilania awaryjnego wynoszący zazwyczaj od 5 do 30 min.. Jeśli UPS jest połączony z komputerem dodatkowym kablem transmisyjnym ( zazwyczaj kablem Rj-45 albo poprzez port USB), to może wymusić zamknięcie mechanizmu operacyjnego komputera, z którym jest połączony – dlatego mechanizm poprawnie zakończy pracę. Z angielskiego: Uninterruptible Power Supply – nieprzerywalne źródło zasilania.

Ever

Firma EVER jest krajowym producentem specjalizującym się w rozwiązaniach zasilania gwarantowanego. Całkowicie polski kapitał 25-letniej spółki wyróżnia ją na tle działających w tym sektorze, filii zagranicznych firm. Wieloletnie doświadczenie, własny Dział Badań i Rozwoju (R&D) oraz wysoka specjalizacja czynią EVER renomowanym producentem na krajowym rynku rozwiązań zasilania gwarantowanego (UPS).

SINLINE RT XL (650-3000VA)

To najnowsza seria zaawansowanych funkcjonalnie zasilaczy, w których wyjściowa moc czynna może osiągać wartość mocy pozornej. Zasilacze te przeznaczone są dla serwerów, małych sieci komputerowych i stacji roboczych, jak również innych urządzeń elektrycznych, elektronicznych i informatycznych. Ponadto seria ta posiada filtr sieci LAN (1Gbit/s), możliwość zarządzania gniazdami wyjściowymi, podłączenia dodatkowego modułu bateryjnego oraz wymiany baterii przez użytkownika. Wyświetlacz graficzny LCD umożliwia użytkownikowi pełną kontrolę nad urządzeniem.

Najważniejsze cechy:
– praca w trybie line-interactive
– dedykowany do instalacji 1-fazowych
– moc pozorna równa mocy rzeczywistej (PF=1 czyli VA=W)
– „sieciówka” w standardzie – interfejs SNMP do zdalnego zarządzania i monitoringu
– AVR podwyższający i obniżający napięcie
– mieszane gniazda wyjściowe IEC320 i PL
– łatwa wymiana baterii (od frontu UPSa)
– możliwość podpięcia zew modułu bateryjnego celem wydłużenia czasu podtrzymania
– za pomocą autorskiego oprogramowania Powersoft możliwość zdalnego włączenia/wyłączenia UPSa oraz wyłączenia zarządzalnej sekcji gniazd

POWERLINE GREEN (10-60kVA)

Zasilacze UPS EVER z serii POWERLINE GREEN 33 LITE są urządzeniami klasy ONLINE (VFI), przeznaczonymi do współpracy z urządzeniami zasilanymi z trójfazowej sieci elektroenergetycznej. Dedykowane są do szczególnie wrażliwych odbiorników. Jest to seria zaawansowanych technologicznie zasilaczy przeznaczonych głównie dla serwerów, sieci komputerowych i systemów obróbki danych.

Najważniejsze cechy:
– praca w trybie on-line z rzeczywistym podwójnym przetwarzaniem
– dedykowany do instalacji 3-fazowych
– kompensacja mocy biernej – realne oszczędności za bierną energię elektryczną
– czujniki środowiskowe w standardzie (temperatury i wilgotności)
– duża przeciążalność – 160% przez 1 min / 130% przez 10 min
– możliwość rozbudowy gwarancji do 5 lat
– dedykowane do współpracy z agregatami prądotwórczymi

Eaton

Eaton to działająca na wielu polach spółka, specjalizująca się w dostawie energooszczędnych rozwiązań, które pomagają klientom efektywnie zarządzać zasilaniem elektrycznym, hydraulicznym i mechanicznym. Firma jest globalnym liderem technologicznym w sektorze produktów elektrycznych, systemów i usług dla zapewnienia jakości, dystrybucji i kontroli energii elektrycznej, transmisji mocy, oświetlenia i okablowania; komponentów hydraulicznych, systemów i usług dla urządzeń przemysłowych i mobilnych, układów paliwowych, hydraulicznych i pneumatycznych stosowanych do celów komercyjnych i wojskowych; systemów napędowych i przeniesienia napędu, stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym, które pozwalają na zwiększenie osiągów i bezpieczeństwa oraz oszczędność paliwa.

UPS Eaton 5PX

UPS Eaton 5PX stelażowo/wieżowy zapewnia moc gwarantowaną line-interactive oraz wydłużony czas podtrzymania dla serwerów, systemów pamięci, sprzętu VoIP oraz urządzeń sieciowych. Cechując się intuicyjnym wyświetlaczem LCD nowej generacji, pomiarem zużycia energii na poziomie grupy gniazd i sprawnością do 99%, 5PX jest idealnym zasilaczem UPS do ochrony współczesnych urządzeń IT.

UPS Eaton 93PS

Eaton 93PS zapewnia najniższe koszty posiadania TCO i maksymalną dostępność w swoim zakresie mocy. Posiadając ponadprzeciętną sprawność i odporność na awarie, zasilacz UPS jest doskonałym wyborem dla małych ośrodków przetwarzania danych oraz aplikacji o znaczeniu krytycznym.