Storage NAS

Macierze typu NAS (Network Attached Storage) działają w sieciach IP, charakteryzują się niską ceną i łatwością w implementacji. W biznesowych zastosowaniach najczęściej pełnią funkcję przestrzeni dyskowej do wykonywania kopii zapasowej oraz zapewniają sieciową przestrzeń dyskową dla użytkowników.

QNAP

QNAP Systems, Inc., z siedzibą w Tajpej na Tajwanie, dostarcza kompletny zestaw najnowocześniejszych urządzeń Network Attached Storage (NAS) oraz rozwiązań do monitoringu wideo, zbudowanych z myślą o zapewnieniu najwyższej użyteczności, bezpieczeństwa oraz elastycznej skalowalności. Firma oferuje najwyższej jakości produkty NAS dla użytkowników domowych oraz biznesowych, zapewniając im rozwiązania do przechowywania danych, backupu, migawek, wirtualizacji, pracy grupowej, multimediów oraz innych zastosowań. W wizji firmy QNAP serwer NAS jest czymś więcej niż “rozwiązaniem do przechowywania danych” – dlatego stworzyła ona wiele innowacyjnych narzędzi dla urządzeń NAS, pozwalających użytkownikom np. tworzyć i hostować aplikacje Internetu Rzeczy, rozwiązania z dziedziny sztucznej inteligencji czy uczenia maszynowego.

Seria TVS

Seria TVS przeznaczona jest do małych organizacji nie posiadających szaf rack, cicha konstrukcja umożliwia korzystanie z urządzenia w pomieszczeniu biurowym. Urządzenia umożliwiają rozszerzenie pamięci RAM, posiadają porty USB3.0 oraz wyświetlacz LCD, umożliwiają rozbudowę o dodatkowe porty Ethernet (1Gb lub 10Gb), jak i możliwość zwiększenia pojemności poprzez podłączenie dwóch dodatkowych zewnętrznych obudów UX (5 zatok i 8 zatok).

Seria TS Rack

Urządzenia przeznaczenia do montażu w szafach rack, doskonale sprawdzające się jako dodatkowa przestrzeń dyskowy na potrzeby wykonywania kopii zapasowej. Urządzenia stanowią ekonomiczne rozwiązanie dla rozwijających się firm, które potrzebują pamięci masowej do kopii zapasowych, przywracania danych, chmury prywatnej i wirtualizacji, a ponadto chcą przygotować swoją infrastrukturę IT do obsługi sieci 10GbE.

Synology

Firma Synology Inc. jest znanym producentem przystępnych cenowo i łatwych w obsłudze rozwiązań dla użytkowników domowych i firm, które ułatwiają przechowywanie danych i ich udostępnianie. Logo „Synology” jest ważnym elementem graficznym, który umożliwia klientom identyfikację produktów firmy Synology oraz wskazanie zgodności produktów innych firm z produktami firmy Synology. W podręczniku logo Synology opisano sposoby poprawnego używania logo „Synology”.

Seria Plus

To urządzenia typu tower  i rack posiadające od 2 do 12 kieszeni na dyski twarde. Urządzenia zostały zaprojektowane dla małych i średnich firm oraz entuzjastów nowych technologii IT. Dzięki wydajnemu, wbudowanemu silnikowi szyfrowania sprzętowego AES-NI urządzenie DS918 gwarantuje doskonałą transmisję zaszyfrowanych plików. Zapewniające transkodowanie wideo H.265/H.264 4K do dwóch kanałów jednocześnie, urządzenie DS918 to idealne rozwiązanie do udostępniania i przechowywania zawartości multimedialnej w niezwykle wysokiej rozdzielczości.

Seria FS oraz XS

Niezawodna podstawa pamięci i usług, stworzona z myślą o wymagających wysokiej wydajności zadaniach i zoptymalizowana dla środowisk wirtualizacji.  Elastyczne rozwiązanie zarządzania pamięcią o niezwykle wysokiej wydajności, przepustowość przy odczycie sekwencyjnym. Pamięć DDR4 ECC RDIMM i opcje łączności 10 GbE gwarantują dokładność danych oraz wydajność w najważniejszych środowiskach.